Сон та сновидіння. Віщі сни

Слайд 2

Віщий сон - сон особливий, і сниться він нечасто, хоча побачити його

Віщий сон - сон особливий, і сниться він нечасто, хоча побачити його
може будь-яка людина. Побачити-то може, а от зрозуміти, що побачив, - ні, тому що доля з людиною прямо говорити не буде, у неї своя мова, і знають її не всі. У сні душа покидає тіло, але залишається пов'язана з ним незримою ниткою. Ця нитка розмотується поступово, і душа відлітає все далі і далі. Якщо нитка розмоталася небагато, то й душа перебуває поруч з тілом, і сни сняться тілесні - що турбує, то і присниться. Якщо ж душа відлетіла далеко і потрапила в потойбічний світ, то сон тоді присниться віщий. Але не завжди душа у сні покидає тіло

Слайд 4

Віщі сни — це бачення уві сні, під час якого людина бачить ті

Віщі сни — це бачення уві сні, під час якого людина бачить
події, які з нею можуть відбутися в майбутньому. Такі сновидіння попереджають про необхідність бути готовим до цих подій. Часом людина може бачити реальні події, які відбуваються за кілька тисяч кілометрів від її знаходження.

Слайд 5

В історії чимало випадків, коли віщі сни поклали початок відкриттів, наприклад, періодична система

В історії чимало випадків, коли віщі сни поклали початок відкриттів, наприклад, періодична
хімічних елементів Менделєєва. Вчений Нільс Бор (1885-1962) уві сні побачив модель атома , і створив сучасну фізику . Джузеппе Тортіно - італійський композитор , якому снилися мелодії , і він ледве встигав їх записувати вранці. Вчені припускають , що такі сни сняться через те , що у творчих людей добре розвинене підсвідомість . Людині , який НЕ займається фізикою , ніколи НЕ присниться сон з новим фізичним законом , тому що такі сни з'являються після довгої дослідницької роботи .

Слайд 6

До наших днів дійшли описи віщих снів, які приснилися відомим історичним особистостям,

До наших днів дійшли описи віщих снів, які приснилися відомим історичним особистостям,
— описи віщих снів, яким цілком можна довіряти і які свідчать про те, що віщі сни справді можуть пророкувати майбутнє.
Авраам Лінкольн завжди заздалегідь знав про перемогу в Громадянській війні на підставі віщого сну. У віщому сні він нібито швидко плив у темному човні по водах до протилежного берега.
Чудовий сон приснився Отто Бісмарку, багато в чому укріпивший його віру в себе і власне призначення. Йому снилося, що їде він на коні між скелями, які стають усе вищі, а шлях звужується… І от спереду зовсім немає шляхи… У цю мить він щосили вдаряє хлистом по скелях, і ті розступаються, він виявляється на вершині гір, а внизу простираються долини… Віщий сон йому приснився перед тим, як він став рейхсканцлером Німецької імперії.

Слайд 7

Едуард Семонс, кореспондент бостонськой газети «Глоб», заснув на робочому місці 29 серпня

Едуард Семонс, кореспондент бостонськой газети «Глоб», заснув на робочому місці 29 серпня
1883 р. Прокинувшись від жахливого сну, записав його на папері: страшна катастрофа на острові Проламі. Його запис помилково надрукували. Через кілька днів відбулося виверження вулкана Проламі. Віщий сон напророчив катастрофу.

Слайд 8

У квітні 1912 року американка Джулія Сімпсон очікувала прибуття своєї дочки з

У квітні 1912 року американка Джулія Сімпсон очікувала прибуття своєї дочки з
Європи, причому точна дата приїзду була не відома. Одного разу вона бачить сон, в якому її дочка пливе на великому кораблі. Мати радіє приємному сновидінню, але раптом його сюжет різко змінюється - корабель тоне.
Її дочка борсається у воді, відчайдушно намагаючись врятуватися, але всі зусилля виявляються марними, і вона у матері «на очах» йде під воду. Наступний день приніс звістку про корабельну аварію «Титаніка» в Атлантичному океані. Серед пасажирів, що вижили,дочки Джулії Сімсон не виявилося.
Цікавий факт: багато пасажирів Титаніка передчували трагедію і 18 з них повернули квитки і відмовилися від поїздки. П'ятьом аварія наснилося.

Слайд 10

Цікаві факти про сни
Еліас Хоуі сказав , що його винахід швейної

Цікаві факти про сни Еліас Хоуі сказав , що його винахід швейної
машинки був пов'язаний з кошмарним сном , в якому він був атакований канібалами , озброєними списами в формі швейної голки , яку він згодом і винайшов .
Найдовші сни ( 30-45 хвилин ) трапляються вранці .
Схоже , що процес фіксації подій в пам'яті під час сну відключається . У тих , хто стверджує , що він не бачить снів , це блокування повніше , ніж у інших . Сни можуть забуватися через те , що вони нескладні і непослідовні , або вони містять інформаційний матеріал , який відторгається нашою пам'яттю .