працювати за покликанням. Така робота принесе користь і самій людині, і суспільству та набагато цінніша за будь-які гроші.
По-перше, робота за покликанням дарує нам задоволення. Яскравим прикладом цього може бути байка Григорія Сковороди “Бджола і Шершень”. Бджола відчуває більшу радість, коли збирає мед, аніж його споживає, адже це праця, для якої комаха була народжена.
По-друге, людина, яка працює за покликанням, має повагу в суспільстві. Наприклад, мій тато (…).
Отже, для людини дуже важливо працювати за покликанням. Це принесе їй задоволення від роботи та визнання в суспільстві.
Стандарт – 2 речення. Ти маєш одразу висловити думку, яку будеш підтверджувати аргументами.
Наводиш перший аргумент, який підтверджує твою тезу. Далі – приклад із художньої літератури чи іншого виду мистецтва. Треба вказати назву твору, автора та героя.
Тепер другий аргумент і приклад: або з історії, або з суспільно-політичного життя, або з власного життя. Приклад із власного життя можна спокійно вигадати. Головне, щоб від підходив до теми.
Тут ти говориш приблизно те ж, що в тезі (вступ), але в трохи оновленому варіанті. Наприклад, у тебе твір про дружбу. У вступі ти пишеш, що дружба – це одна з найбільших цінностей у життя. В основній частині наводиш два аргументи: друг може підтримати у важкій ситуації (1), ти можеш на нього рівнятися (2). Тоді у висновку можна написати: “Дружба надзвичайно важлива для людини (повторення тези), адже товариш допоможе нам подолати негаразди й може бути прикладом для наслідування (аргументи 1 і 2).