Слайд 2Що таке «Форум»?
Форум — інтернет-ресурс, популярний вид спілкування в інтернеті. На форумі створюються теми
![Що таке «Форум»? Форум — інтернет-ресурс, популярний вид спілкування в інтернеті. На](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-1.jpg)
для спілкування, що робить його кращим за чат. Всі, кого цікавить певна інформація, можуть зручно й швидко переглянути її на форумі. На форумі є адміністратори (власники форуму) та модератори (обслуговуючий персонал, який стежить за виконанням установлених правил і порядку).
Слайд 4Детальніше
Веб-форум — це клас веб-застосунків для організації спілкування відвідувачів веб-сайту. Термін відповідає значенню початкового поняття
![Детальніше Веб-форум — це клас веб-застосунків для організації спілкування відвідувачів веб-сайту. Термін](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-3.jpg)
«форум». Форум пропонує набір розділів для обговорення. Робота форуму полягає у створенні користувачами тем у розділах і можливістю обговорення всередині цих тем. Окремо взята тема, по суті, являє собою тематичну гостьову книгу. Найпоширеніше ділення веб-форуму: розділи→теми→повідомлення.
Слайд 5 Звично повідомлення несуть інформацію «автор-тема-зміст-дата/час». Повідомлення та всі відповіді на нього створює
![Звично повідомлення несуть інформацію «автор-тема-зміст-дата/час». Повідомлення та всі відповіді на нього створює](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-4.jpg)
гілку (тему, тред, трєд, топік, топ). Відхилення від початкової теми обговорення часто заборонене правилами поведінки форуму. За дотриманням правил слідкують модератори та адміністратори — учасники, наділені можливістю редагувати, переміщати та видаляти чужі повідомлення у визначеному розділі чи темі, а також контролювати доступ до них інших учасників.
Слайд 6Форум на сайті моєї подруги:
![Форум на сайті моєї подруги:](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-5.jpg)
Слайд 7 На форумах може застосовуватися надзвичайно гнучке розмежування доступу до повідомлень. Так, на
![На форумах може застосовуватися надзвичайно гнучке розмежування доступу до повідомлень. Так, на](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-6.jpg)
одних форумах створення нових повідомлень доступні будь-яким випадковим відвідувачам, на інших — необхідна попередня реєстрація (найбільш поширений варіант) — ці та інші форуми називають відкритими. Застосовується і змішаний варіант — коли деякі теми можуть бути доступні до запису всіх відвідувачів, а інші — тільки зареєстрованим учасникам. Крім відкритих, існують закриті форуми, доступ до яких визначається персонально для кожного учасника адміністраторами форуму. На практиці також нерідко зустрічається варіант, коли деякі розділи форуму загальнодоступні, а решта доступна тільки вузькому колу учасників.
Слайд 8 Під час реєстрації учасники форуму можуть створювати профілі — сторінки з відомостями про даного
![Під час реєстрації учасники форуму можуть створювати профілі — сторінки з відомостями про даного учасника.](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-7.jpg)
учасника.
Слайд 9У своєму профілі учасник форуму може повідомити інформацію про себе, налаштувати свій аватар або підпис,
![У своєму профілі учасник форуму може повідомити інформацію про себе, налаштувати свій](/_ipx/f_webp&q_80&fit_contain&s_1440x1080/imagesDir/jpg/368983/slide-8.jpg)
що буде автоматично додаватися до його повідомлень. Підпис може бути статичним текстом або містити графічні зображення, в тому числі так звані юзербари.