Слайд 2Гелікоптер
Винахідником гелікоптера є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У
1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. 13 травня 1940-го конструктор вперше підняв свою машину у вільний політ.
Понад півстоліття всі президенти США користуються послугами гелікоптерів Сікорського.
Слайд 3Компакт-диск
Мало хто знає, що прообраз компакт-диска в кінці 1960-х винайшов аспірант Київського
інституту кібернетики В'ячеслав Петров. Тоді розробка носила науковий характер і не мала нічого спільного з музикою. Оптичний диск був створений для супер ЕОМ.
Слайд 4Безкровний аналіз крові
Харківський вчений Анатолій Малихін придумав, як зробити аналіз крові безкровним.
Він створив прилад, п'ять датчиків якого прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп'ютера виводиться 131 показник здоров'я. Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці.
Слайд 5Гасова лампа
Лампа на основі згоряння гасу була створена львівськими аптекарями Ігнатієм Лукасевичем
і Яном Зехом у 1853 році. Одночасно з лампою був винайдений і новий спосіб отримання гасу шляхом дистиляції і очищення нафти.
Слайд 6Годинник-глюкометр для діабетиків
Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов глюкометр у вигляді наручного
годинника. З його допомогою діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров.
Слайд 7Гнучкий суперконденсатор
Фахівці з Львівської політехніки придумали гнучкий тканинний суперконденсатор, який працює на
сонячній батареї і може зарядити навіть мобільний телефон. Пристрій являє собою компактну систему енергозбереження, котра гнеться і кріпиться до будь-якої поверхні. Це український винахід увійшов у топ-100 кращих досліджень і розробок світу 2011 року за версією впливового американського журналу R&D Magazine.
Слайд 8Кінескоп
Йосип Тимченко - людина, яка за два роки до відкриття братів Люм'єр,
спільно з фізиком Миколою Любимовим розробив скачковий механізм "равлик". Його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа. У 1893 році в Одесі були показані два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив західних винахідників кінематографу, однак його пристрій не був запатентований.