Слайд 6П’ятдесят років тому, після народження тисяч дітей з фізичними вадами, седативний препарат
талідомід вилучили із вжитку.
Після того як в німецькій газеті з’явилося повідомлення, що найімовірніше саме талідомід спричинив фізичні вади у дітей, які народжувалися в Німеччині, починаючи з 1958-го року, виробник медикаменту, компанія Chemie Gruenenthal, вилучила з продажу усі препарати з талідомідом. Це сталося у листопаді 1961-го року. Продаж тих препаратів приносив величезні прибутки.
Через кілька днів приклад Chemie Gruenenthal наслідувала британська компанія Distillers, яка мала ліцензію на продаж талідоміду. Але тоді вже була завдана величезна шкода.
Талідомід має сильну седативну дію. Саме тому багато жінок приймали його у перші тижні вагітності, щоби легше переносити ранкову нудоту, не здогадуючись про те, що препарат може викликати мутації у їхніх ще ненароджених дітей.
У малюків, які зазнали впливу препарату, погано розвиваються кінцівки, а в деяких випадках - очі, вуха та внутрішні органи. Невідомо, скільки викиднів спричинив талідомід, але за приблизними підрахунками лише в Німеччині 10 тисяч немовлят з’явилися на світ з фізичними вадами, спричиненими препаратом. Більшість з них померли у ранньому віці.
Нікі та Кріс, жертви талідоміду, не вважають
фізичні вади перепоною на шляху до щастя
На відміну від цієї пари, далеко не всі
жертви талідаміду змогли влаштувати
своє життя