Релігійні пам’ятки України

Содержание

Слайд 2

Релігія

Релігія в Україні — сукупність усіх наявних релігійних і конфесійних груп в

Релігія Релігія в Україні — сукупність усіх наявних релігійних і конфесійних груп
Україні та подій, що відбуваються в релігійному житті України.
Більшість вірян України в опитуваннях називають себе православними 68,8 %
Греко-католики - 9%
Римо-католики – 1,2%
Протестантизм – 1,2%
Іслам – 1%
Юдаї́зм або іудаї́зм – 0,4%

Слайд 3

Історія

Релігійне середовище України формувалося у часі історії як складне й неоднорідне, у

Історія Релігійне середовище України формувалося у часі історії як складне й неоднорідне,
переплетенні східних і західних, традиційних і нетрадиційних віросповідань.
На її сучасній території здавна мешкали племена й народності-носії різних міфологічних уявлень і релігійних вірувань — давні греки (див. Античні держави Північного Причорномор’я), кіммерійці, скіфи, сармати, готи та інші.
Східно-слов’янські племена шанували численних язичницьких богів (див. Язичництво, Слов'янська міфологія), зберігали локальні племінні культи.
Від часів Давньої Русі завдяки торговельним і дипломатичним зв’язкам виникали осередки християнства, юдаїзму, ісламу. Події хрещення Русі й активного запровадження християнства (від кін. 10 ст.) щобільше урізноманітнили картину релігійного життя, сформували специфічний релігійний синкретизм (т. з. двовір'я).
Київська митрополія у 10–13 ст., попри сильний греко-візантійський вплив, постала осердям своєрідного типу християнської культури, світогляду, ментальності — київського християнства, що заклало підвалини автентичних релігійно-церковних традицій, етнорелігійної ідентичності.

Слайд 4

Софійській собор

Собор «Софія Київська» – це найдавніший християнський храм, що повністю

Софійській собор Собор «Софія Київська» – це найдавніший християнський храм, що повністю
зберігся на східнослов’янських теренах. 
Собор на цьому місці заклав Ярослав Мудрий на честь Софії, символу мудрості. Головний його скарб – 260 кв. м мозаїк і 3000 кв. м фресок. Вони є справжніми шедеврами світового мистецтва. 
Названий на честь Святої Софії. Мав статус катедрального собору. З перервами був резиденцією київських митрополитів (православних та унійних). До 13 століття використовувався як головна церква Русі, місце поховання великих князів київських. При соборі велося літописання, була створена перша бібліотека.

Слайд 5

Харківська соборна мечеть

+Харківська соборна мечеть — головна мусульманська споруда міста, соборна

Харківська соборна мечеть +Харківська соборна мечеть — головна мусульманська споруда міста, соборна
мечеть міста Харків, яка була збудована у 1906 році
У 1936 році мечеть була зруйнована радянською владою, яка заявляла, що вона перешкоджає вільній течії річки, розширення і облаштування русла якої і стало формальною причиною знесення.
У 1999 році розпочалась відбудова мечеті на тому ж місці. Вона супроводжувалась рядом конфліктів з місцевими жителями, які стверджували, що будівництво призведе до руйнування сусідніх старих будинків.

Слайд 6

Києво-Печерська Лавра

Одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури, а також

Києво-Печерська Лавра Одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та
діючий монастир Української православної церкви Московського патріархату зі статусом лаври.
Від часу свого заснування як печерного монастиря у 1051 р.Києво-Печерська обитель була постійним центром православ'я на Русі. Разом із Софійським соборомвнесена до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. 
Обитель засновано в 1051 році за князя Ярослава Володимировича, ченцем Антонієм, як печерний монастир. Один із перших монастирів Русі, що поклав початок руському чернецтву. Співзасновником монастиря вважається один із перших учнів Антонія — Феодосій.

Слайд 7

Вознесеньський костел у м. Золочеві

Вознесенський костел у м. Золочів– цей костел визнано

Вознесеньський костел у м. Золочеві Вознесенський костел у м. Золочів– цей костел
видатним зразком архітектури бароко на теренах України. Будівництво храму ініціював син польського короля Яна ІІІ Собєського - Якуб. Зведення споруди тривало протягом 1731-1763 років. Спочатку костел належав монахам ордену піярів, для яких храм слугував основною монастирською святинею.
Коли Золочів перейшов під владу Австро-Угорщини,  було закрито не тільки монастир, але й костел, який близько 50 років слугував складом. З 1838 року костел знову було відкрито, цього разу як парафіяльний. У 1878 році до костелу добудували вежу. Саме тоді він і набув сучасного вигляду. 

Слайд 8

Мечеть Ар-Рахма

Мечеть «Ар-Рахма» — духовний осередок мусульман України. Вона є гордістю українських

Мечеть Ар-Рахма Мечеть «Ар-Рахма» — духовний осередок мусульман України. Вона є гордістю
мусульман та візитівкою України в ісламському світі.
Збудована протягом 1996—2011 років Духовним управлінням мусульман України поблизу історичного Щекавицького кладовища
Це перша та єдина мечеть у Києві в новітній історії України та одна з найбільших мечетей Європи. Мечеть «Ар-Рахма» побудована в історичному центрі Києва в районі, де здавна проживали мусульмани, про що говорить і сама назва місцевості — «Татарка».
«Ар-Рахма» в перекладі з арабської означає «милосердя».

Слайд 9

Вірменська церква

Збудована протягом 1996—2011 років Духовним управлінням мусульман України поблизу історичного Щекавицького

Вірменська церква Збудована протягом 1996—2011 років Духовним управлінням мусульман України поблизу історичного
кладовища
Вірменська церква в місті Чернівці — діюча вірменська католицька церква східного обряду, освячена на честь Святих апостолів Петра і Павла.
Збудована і освячена 1875 року, функціонує з перервою на час перебування радянської влади на Буковині.
Проект храму був розроблений відомим чеським архітектором Йозефом Главкою, автором комплексу Резиденції Буковинських митрополитів. В архітектурі храму переплелися елементи романського і готичного стилів, а також українського бароко. Своїм планом церква нагадує латинський хрест. Центральний вхід має тригранний виступ, а вівтар – напівкругле закруглення. Фасад завершується двома вежами-дзвіницями. Обов’язково відвідайте цей архітектурний шедевр, адже церква знаходиться практично в історичному центрі міста

Слайд 10

Володимирський собор

Головний храм Української православної церкви Київського патріархату. Величне зовнішнє та

Володимирський собор Головний храм Української православної церкви Київського патріархату. Величне зовнішнє та
внутрішнє оздоблення собору, побудованого на честь хрестителя Русі – князя Володимира. 
Основна цінність Володимирського собору – це його унікальні розписи, завдяки яким храм отримав статус пам’ятки культури. Стіни храму прикрашено величезними композиціями на біблійні теми, які, взяті воєдино, представляють відвідувачам історію руської церкви. Тут можна побачити фігури святих, мучеників, святителів, князів та святих дружин.
Собор зведено у 1862—1882 роки.

Слайд 11

Храм Білий лотос

 Найбільший у Європі буддистський храм «Білий Лотос» (заснований в Черкасах

Храм Білий лотос Найбільший у Європі буддистський храм «Білий Лотос» (заснований в
в 1988 р, побудований в 1990-х рр).
За легендою, при закладці фундаменту був знайдений стародавній камінь, на якому зображений Будда в масці воїна. На вході в келії встановлені дві фігури воїнів, привезені до Черкас з Тибету. У ритуальному залі підлога застелена килимами, стіни прикрашені деревом і оксамитом.
Храм будується і до сих пір. Але, при будівництві храму не використовувалися висотні крани, все робилося вручну. Будівельниками також виступали учні з усього світу. Перші учні майстра роз'їхалися по всьому світу і приїжджають періодично зі своїми учнями допомагати в будівництві. Тому і говорять, майстер кунг-фу - майстер у всьому. Багато людей практикуючих кунг-фу є музикантами, художниками, поетами і т.д. З кунг-фу у людини виявляються його нові можливості і таланти.

Слайд 12

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Станіславська Колегіата

Найдавніший храм Івано-Франківська
Спочатку на його

Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії, Станіславська Колегіата Найдавніший храм Івано-Франківська Спочатку на
місці був зведений дерев’яний римо-католицький парафіяльний костел Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії і святих Андрія і Станіслава.
14 червня 1669 р. засновник міста Анджей Потоцький добився піднесення дерев’яного костелу до рангу колегіати. Фасад був прикрашений дорійськими і коринфськими колонами, вивершений бордовим фронтоном, увінчаний трьома вежами. Головний вівтар і два бічні св. Йосипа і св. Вінцента були різьблені з мармуру. В останньому зберігались реліквії цього святого, які Станіслав Потоцький у 1680 р. отримав у Римі від Папи Інокентія 11. На бічних внутрішніх стінах знаходився герб Потоцьких.
Имя файла: Релігійні-пам’ятки-України.pptx
Количество просмотров: 14
Количество скачиваний: 0