Содержание
- 3. Біологічні мембрани — це тонкі суміжні структури, що розташовані на поверхні клітин та субклітинних частинок, а
- 4. Цитоплазма (від. грец. «цитос» - вмістище, клітина і «плазма» - виліплене, оформлене) - внутрішній вміст клітини,
- 5. Цитозоль (від грец. китос – клітка та нім.золь – колоїдний розчин), або гіалоплазма (від грец. гіалос
- 7. Плазмоліз (від грец. plasma - виліплене, оформлене та lysis -розкладання,розпад) — це відділення цитоплазми від оболонки
- 9. Скачать презентацию
Слайд 3Біологічні мембрани — це тонкі суміжні структури, що розташовані на поверхні клітин
Біологічні мембрани — це тонкі суміжні структури, що розташовані на поверхні клітин
та субклітинних частинок, а також канальців та бульбашок, що пронизують цитоплазму. До біологічних функцій мембран належать транспортна, бар’єрна та рецепторна функції. У виконанні цих функцій бере участь також поверхне- вий апарат клітини, який складається з трьох систем: плазматичної мембрани, надмембранного комплексу, субмембранного.
Слайд 4Цитоплазма (від. грец. «цитос» - вмістище, клітина і «плазма» - виліплене, оформлене)
Цитоплазма (від. грец. «цитос» - вмістище, клітина і «плазма» - виліплене, оформлене)
- внутрішній вміст клітини, за винятком ядра. Її основою є неоднорідний колоїдний розчин – цитозоль, або гіалоплазма, в якому розмі-щені різноманітні органели, включення та цитоскелет. Цитоплазма як внут-рішнє середовище клітини характеризується відносною сталістю будови та властивостей;у цитоплазмі здійснюються процеси синтезу та обміну речовин.
Слайд 5Цитозоль (від грец. китос – клітка та нім.золь – колоїдний розчин), або
Цитозоль (від грец. китос – клітка та нім.золь – колоїдний розчин), або
гіалоплазма (від грец. гіалос – скло та плазма –виліплене, сформоване), – частина цитоплазми, що становить собою безбарвний водний розчин орга-нічних і неорганічних речовин. З органічних сполук у цитозолі є білки,аміно- кислоти, моно-, оліго- та полісахариди, ліпіди, різні типи РНК тощо, а з неор-ганічних – катіони металів (зокрема, Ca2+, K+), аніони карбонатної та орто-фосфатної кислот, Cl– та ін. У цитозолі між структурами цитоскелета розташовані різноманітні органели та клітинні включення. Цитозоль може перебувати в рідкому (золь) або драглистому (гель) станах.
Слайд 7Плазмоліз (від грец. plasma - виліплене, оформлене та lysis -розкладання,розпад) — це
Плазмоліз (від грец. plasma - виліплене, оформлене та lysis -розкладання,розпад) — це
відділення цитоплазми від оболонки при зануренні клітини в гіпертонічний, тобто концентрованіший ззовні, розчин . Плазмоліз характерний головним чином для рослинних клітин, що мають міцну целюлозну оболонку. Якщо тваринні клітини занурити в гіпертонічний розчин, то вони стискаються.Іноді плазмолізовані клітини залишаються живими. Якщо занурити такі клітини у воду,у якої концентрація солей нижча, ніж у клітині, відбувається деплазмоліз.
Следующая -
Основы педагогической деятельности