Слайд 2Регіональний розвиток господарства
США є країною, в якій відчувається суттєва диспропорційність господарського розвитку
між окремими територіями.
Загальноприйнятим є поділ США на 4 економічні регіони - Північ, Південь,Захід і Схід.
Проте у кожному з них існують менші регіони, що суттєво відрізняються один від одного розмірами, кількістю населення, господарською спеціалізацією і навіть своїми економічними проблемами.
Слайд 3Північ США
Північ об'єднує 12 штатів.
Найстаріше місто у регіоні - Су-Сент-Марі в штаті Мічиган. Плодородні
землі дозволяли збирати великі врожаї зернових.
Другий поштовх розвитку Півночі США дала промислова революція XIX століття, коли в районі Великих озер було збудовано багато заводів.
Сьогодні Північ США – регіон з дуже розвинутою промисловістю і сільським господарством, а також із самим низьким рівнем безробіття у США.
Найбільші міста регіону:
Чикаго (штат Іллінойс), Детройт (штат Мічиган), Індіанаполіс (штат Індіана), Колумбус (штат Огайо), і Мілоуокі (штат Вісконсин).
Слайд 4Північ США
Північ є провідним економічним регіоном США. Тут виробляється значна частина промислової
і сільськогосподарської продукції.
Майже всі промислові підприємства зосереджені у східній частині регіону.
Сільське господарство переважає у західних штатах здебільшого у басейні Міссісіпі та в преріях.
Одним з найбільших міст Півночі, яке виконує найрізноманітніші функції, є Нью-Йорк. Тут зосереджені промислові підприємства і потужні фінансові установи, розташована штаб-квартира ООН, машинобудівні і хімічні заводи, поліграфічні та швейні фабрики.
Іншими важливими економічними, транспортними і культурними центрами регіону є Філадельфія, у якій розвинуті металургія, нафтохімічна та нафтопереробна галузі, Балтимор із суднобудівною та нафтопереробною промисловістю та міста Приозер’я: Чикаго і Детройт.
На Півночі виробляють більше половини усієї сільськогосподарської продукції США.
Слайд 5Північ США
Штати: Північна та Південна Дакота, Небраска, Канзас, Міннесота, Айова, Міссурі, Вісконсин, Іллінойс, Мічиган, Індіана, Огайо.
Слайд 6Південь США
Південь США об'єднує 16 штатів і 1 федеральний округ.
Південь – регіон з
характерними культурними особливостями, зумовленими унікальними історичними наслідками. У цей регіон було завезено сотні тисяч африканських рабів, на праці яких основувалася економіка регіону. Використання рабства стало причиною Громадянської війни. Дуже вираженим був і розділ населення по расам після відміни рабства. І зараз на Півночі США дуже великий відсоток чорнокожих американців, тому регіон називають “Чорний пояс ”.
Слайд 7Південь США
Південь США спеціалізується переважно на нафтопереробній, нафтохімічній та алюмінієвій галузях промисловості.
Більшість
підприємств цих галузей розташовані у штаті Техас, на прибережній низовині сусідніх штатів та у долині річки Теннессі, де створено потужний енергетичний комплекс для енергоємної кольорової металургії.
У районі розвиваються різноманітні галузі сільського господарства, проте переважає рослинництво.
Слайд 8Південь США
Штати: Техас,Оклахома,Луїзіана, Арканзас,Міссісіпі,Алабама,Джорджія,Флорида,Теннессі, Кентуккі,Зх. Вірджинія, Вірджинія, Пн. і Пд. Кароліна,Делавер, Меріленд.
Слайд 9Захід США
Захід США об'єднує 13 штатів і є найбільшим регіоном, займаючи більше
половини території США.
На Заході США дуже великий відсоток національних меншинств, тут розташовані 3 з 4 штатів США, серед жителів яких представники білої раси у меншій кількості (Каліфорнія, Гавайї, Нью-Мексико). У західних штатах США живе корінне населення (індійці) в більшій кількості, ніж в інших регіонах.
Слайд 10Захід США
Захід - це порівняно молодий економічний регіон, в якому розвиваються нові
галузі промисловості (аерокосмічна, електронна), а також нафтопереробна та суднобудівна.
Більшість міст - промислових центрів Заходу зосереджені у штаті Каліфорнія. Серед них Лос-Анджелес, Сан-Франциско, Сан-Дієго, Сан-Хосе, Окленд. Серед міст інших штатів регіону виділяються Портленд, Сіетл.
Сільське господарство Заходу розвивається у двох напрямках: на зрошувальних землях - рослинництво, у гірських штатах - пасовищне тваринництво.
У віддалених штатах Заходу, а саме на Алясці та Гавайях, своя спеціалізація. Роль Аляски визначається видобутком нафти і газу, а також риболовством і пушним промислом. Гавайї - це сільськогосподарський і рекреаційний штат.
Слайд 11Захід США
Штати: Вашингтон, Орегон, Каліфорнія, Айдахо, Невада, Юта, Аризона, Монтана, Вайомінг, Колорадо,Нью-Мексико, Аляска,Гавайї.
Слайд 12Схід США
Схід США об'єднує 9 штатів. Хоча це й найменший за площею регіон,
він є найбагатшим. Найбільший рівень середнього доходу в США достигнули у штатах Мериленд, Нью-Джерсі і Коннектикут. На Схід США приходиться 25% ВВП країни.
Найбільші міста на Сході США:
Нью-Йорк (штат Нью-Йорк), Філадельфія (штат Массачусетс) і Пітсбург (штат Пенсільванія).
Слайд 13Схід США
Штати: Пенсільванія, Нью-Джерсі, Нью-Йорк, Коннектикут, Массачусетс, Род-Айленд, Вермонт, Нью-Гемпшир, Мен
Слайд 14Джерела
http://prousa.info/regions
http://geograf.at.ua/index/0-51
https://www.google.com/maps/@34.7728904,-97.2103865,5z
https://uk.wikipedia.org
http://subject.com.ua/textbook/geography/geography10/43.html