Слайд 2datorvīrusu koncepcija
Pirmkārt, atverat vīrusu programmu, kas tika lejupielādēta no interneta vai iegūta
no citiem avotiem (piemēram, no zibatmiņas diska). Pēc tam šī programma piekļūst sistēmai. Pēc tam tas ātri izplatās caur sistēmu. Un galu galā tas nonāk jūsu sistēmas attālākajos stūros. Kad vīruss ir iekļuvis sistēmas tālākajos stūros, to nevar vienkārši noņemt.
Слайд 3Vīrusu vēsture
Pirmie zināmie vīrusi ir Virus 1,2,3 un Elk Cloner Apple II
personālajiem datoriem, kas parādījās 1981. gadā. 1984. gada ziemā parādījās pirmie pretvīrusu pakalpojumi - Endija Hopkinsa CHK4BOMB un BOMBSQAD
Pirmā vīrusu epidēmiju epidēmija līdz 1986.-1989. Gadam: Smadzenes (izplatītas 1988. gada 13. maijā, piektdien, iznīcinot programmas, kad tās tiek uzsāktas). tīkliem, kas nedarbojas līdz piecām dienām), DATACRIME (aptuveni 100 tūkstoši inficētu datoru Niederā
1992. gadā parādījās pirmais vīrusa konstruktors personālajiem datoriem - VCL (konstruktori iepriekš pastāvēja Amiga), kā arī gatavi polimorfie moduļi (MtE, DAME un TPE) un šifrēšanas moduļi, lai tos varētu ievietot jaunos vīrusos.
1996. gadā parādījās pirmais vīruss operētājsistēmai Windows 95 - Win95.Boza, un tā paša gada decembrī - pirmais vīruss atmiņā - Win95.Punch.
Слайд 4Vīrusu daudzveidība
Galvenie datorvīrusu veidi ir: • programmatūras vīrusi; • sāknēšanas vīrusi; •
makro vīrusi. Arī tā dēvētie Trojas zirgi (Trojas zirgi) pievienojas datorvīrusiem. Programmatūras vīrusi ir kodu bloki, kas tiek mērķtiecīgi ievadīti citās lietojumprogrammās.
Слайд 5Vīrusu aktivitāte
Mūsdienās vīrusu aktivitāte ir diezgan augsta. Cilvēki arvien biežāk inficē savu
datoru un jo īpaši sistēmu ar vīrusiem. Un es domāju, ka tas nekad neapstāsies. Nu, vai apstājieties, bet tālākā nākotnē.
Слайд 6Datoru vīrusi Latvijā
Latvijā nebija milzīgu vīrusu uzbrukumu, kas kaitētu sistēmām vai serveriem.
Слайд 7Dažas piemērotas ilustrācijas
Слайд 8Datoru antivīrusu programmas. Definīcija.
Antivīrusu programma ir specializēta programma datorvīrusu, kā arī nevēlamu
(uzskatītu par ļaunprātīgu) programmu un ar šādām programmām inficētu (modificētu) failu atjaunošanai un novēršanai - failu vai operētājsistēmas inficēšanas (modifikācijas) novēršana ar ļaunprātīgu kodu.
Слайд 9Kā var izsargāties no datņu inficēšanas, no kā jāuzmanās atverot saņemtu e-pasta?
Lai
izvairītos no sistēmas inficēšanas ar vīrusu, jums: Nelādējiet aizdomīgas programmas, neapmeklējiet aizdomīgas vietnes. Ja jau esat savā datorā lejupielādējis aizdomīgu programmu, pārbaudiet šo failu, izmantojot pretvīrusu programmatūru. Tagad par aizdomīgām vēstulēm no pasta: ieteicams pārbaudīt, vai vēstulē nav vīrusu, ja kāda programma vēstulē ir atradusi vīrusu, labāk neatvērt vēstuli.
Слайд 10Antivīrusu programmām, to darbību.
Kā es rakstīju iepriekš, pretvīrusu programmas ir saistītas ar
sistēmas skenēšanu, lai atrastu visas vīrusu programmas vai failus, kā arī nevēlamas vai modificētas lietojumprogrammu versijas. Ja antivīruss jūsu sistēmā atklāj vīrusu, tas nekavējoties noņem vīrusu no datora. Laika pārbaudītas pretvīrusu programmas: Kaspersky, Avast, Doctor Web, McAfee, Windows Defender
Слайд 11Kā rīkoties, ja ir atrasts datorvīruss.
Ja jūsu dators jau ir saņēmusi vīrusu,
labāk pārinstalēt operētājsistēmu. Ja tādas iespējas nav, tad nepieciešams instalēt antivīrusu programmu, kas mēģinās atrast visus vīrusus jūsu datorā, un noņemt to