pptx_20221002_211836_0000

Слайд 2

Чи незаконно використовувати офшори?

Лазівки у законі дозволяють людям на законних підставах уникнути

Чи незаконно використовувати офшори? Лазівки у законі дозволяють людям на законних підставах
сплати деяких податків, переміщуючи гроші чи створюючи компанії у офшорних зонах, але часто такий крок вважають неетичним. Уряд Великої Британії каже, що ухилення від сплати податків "відповідає літері, але не духу закону".

Хоча володіння таємними офшорними активами не є незаконним, використання складної мережі секретних компаній для переміщення грошей та активів є ідеальним способом приховати доходи, отримані злочинним шляхом.

Слайд 3

КРАЇНИ ЯКІ ВХОДЯТЬ ДО ОФШОРНИХ ЗОН

до офшорів належать Швейцарія, Кайманові острови, Сейшельські

КРАЇНИ ЯКІ ВХОДЯТЬ ДО ОФШОРНИХ ЗОН до офшорів належать Швейцарія, Кайманові острови,
острови, Ірландія, Сінгапур, Кіпр. Згідно з Індексом фінансової секретності, який публікує Tax Justice Network, США посідають друге місце у світі в рейтингу найпривабливіших країн для уникнення податків і відмивання грошей.

Слайд 4

Хто і для чого використовує офшори?

Кошти, які лежать в офшорах, можна поділити

Хто і для чого використовує офшори? Кошти, які лежать в офшорах, можна
на дві категорії.
До першої категорії належать гроші, які тримають в офшорах заможні громадяни. За оцінками науковців, половина багатств російських громадян перебуває в офшорах. Для Саудівської Аравії цей показник може становити 70%, тоді як для скандинавських країн це набагато менша проблема – близько 15%.

До другої категорії належать корпорації, які використовують офшори для оптимізації податків та приховування власності. Дослідження показують, що сукупні втрати бюджетів країн світу від таких практик можуть перевищувати 500 млрд дол на рік, з яких 200 млрд дол припадають на країни, що розвиваються.

Слайд 5

Чи просто приховати гроші в офшорах?

Все, що вам потрібно зробити, це створити

Чи просто приховати гроші в офшорах? Все, що вам потрібно зробити, це
підставну компанію в одній із країн або юрисдикцій з високим рівнем секретності. Це компанія, яка існує лише на папері, без персоналу чи офісу.
Хоча це коштує грошей. Спеціалізовані фірми отримують кошти за створення та управління вашими підставними компаніями. Ці фірми можуть надати адресу та імена найманих директорів, не дозволяючи розкрити, хто ж насправді стоїть за цим бізнесом.

Слайд 6

ЯК СВІТ БОРЕТСЯ З ОФШОРАМИ?

У світі це почали робити у 2013 році.

ЯК СВІТ БОРЕТСЯ З ОФШОРАМИ? У світі це почали робити у 2013
Тоді розробили так званий план BEPS (Base Erosion and Profit Shifting). Це глобальний проєкт, який має цілісно боротися з ухиленням від податків та виведенням грошей у офшори. У плані — 15 пунктів. У деяких ідеться про правила трансфертного ціноутворення, оподаткування доходів іноземних компаній, обмін інформацією тощо. До програми приєдналася понад сотня країн, зокрема Україна. Держава взяла на себе зобов’язання імплементувати щонайменше чотири з п’ятнадцяти пунктів документа. Глобально цей план має змусити компанії платити податки там, де вони працюють, а не лише там, де вони зареєстровані.

Слайд 7

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Верховна Рада України на найближчому засіданні розгляне питання щодо націоналізації понад

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ Верховна Рада України на найближчому засіданні розгляне питання щодо націоналізації
900 об'єктів, які так чи інакше пов'язані з державою-агресором Росією.

І один із таких об'єктів це найпопулярніший в Україні магазин декоративної косметики BROCARD. Її акції повністю належать офшорній компанії, яку контролює Міністерство промисловості РФ.