типу, автократичні методи управління людськими ресурсами, які не мають нічого спільного з сучасними технологіями управління людськими ресурсами епохи економіки знань.
2. Для розроблення напрямів удосконалення мотивації праці на ПАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат» проведено аналіз наявних напрямків і механізмів мотивації праці персоналу, який показав, що не всі складові системи мотивації праці є розвинутими, використовуються з певними обмеженнями і внаслідок цього мають різний рівень сприйняття персоналом. Звідси, за результатами дослідження персоналу комбінату, аналізу доступної статистичної інформації та звітності було виявлено, що усі складові функції мотивації праці потребують реформування, і перш за все – система мотивації праці. Удосконалювати складові системи мотивації праці персоналу доцільно для кожного конкретного працівника відповідно до освітнього, професіонального рівня, віку, статі, посади, характеру, а також типу виробництва, фінансового стану підприємства, умов праці та ін.
3. У роботі показано, що головною складовою системи мотивації праці персоналу на об’єкті дослідження залишається система оплати праці. Інші складові теж іноді використовуються, але мають менший вплив на поведінку персоналу.
4. Оскільки ПАТ «Івано-Франківський хлібокомбінат» є товариством акціонерного типу, вирішено будувати систему мотивації на основі підходів, які використовуються в корпоративному управлінні з метою унеможливлення протиріч між акціонерами (власниками товариства) та менеджментом.
ВИСНОВКИ