Водные ресурсы

Содержание

Слайд 2

Водні ресурси

Во́дні ресу́рси  — це всі води гідросфери, тобто води рік, озер,

Водні ресурси Во́дні ресу́рси — це всі води гідросфери, тобто води рік,
каналів, водоймищ, морів й океанів, підземні води, ґрунтова волога, вода (льоди) гірських і полярних льодовиків, водяні пари атмосфери.
У поняття «водні ресурси» входять і самі водні об'єкти — ріки, озера, моря, оскільки для деяких цілей (судноплавство, гідроенергетика, рибне господарство, відпочинок і туризм) вони використовуються без вилучення з них води.
Загальні запаси близько 1454,3 млн км³ (з них менше 2% — прісні води, а доступні для використання 0,3%). Водні ресурси України становлять 92,4 км³, з яких для використання доступні 56,6 км³ на рік.

вихід

Слайд 3

Запаси прісної води

з урахуванням частини підземних вод вони становлять біля 35

Запаси прісної води з урахуванням частини підземних вод вони становлять біля 35
млн. км³. Причому 70% прісної води сконцентровано в льодових Антарктиди Гренландії і гірських вершинах. Близько 30% світових запасів прісних вод становить підземні, з яких доступними є невелика частина. Води рік і озер становлять незначну частину гідросфери – близько 200 тис км³ (близько 1%).

вихід

Слайд 4

Серед природних ресурсів вода займає особливе місце. На протязі довгої геологічної

Серед природних ресурсів вода займає особливе місце. На протязі довгої геологічної історії
історії вона створила на нашій планеті сприятливе середовище для виникнення всього живого, у тому числі й людини!

вихід

Слайд 5

Водні ресурси являють собою частину природних запасів води, яка безпосередньо приймає участь

Водні ресурси являють собою частину природних запасів води, яка безпосередньо приймає участь
або може приймати участь у суспільному виробництві в конкретних історичних умовах при певному розвитку продуктивних сил. Це визначення характеризує водні ресурси не тільки як природне явище, але й як соціально-економічну категорію, що тісно пов'язана з рівнем розвитку людського суспільства.

вихід

Слайд 6

Водні ресурси характеризуються специфічними особливостями, що відрізняють їх від інших природних ресурсів

Водні ресурси характеризуються специфічними особливостями, що відрізняють їх від інших природних ресурсів
— земліВодні ресурси характеризуються специфічними особливостями, що відрізняють їх від інших природних ресурсів — землі, надрВодні ресурси характеризуються специфічними особливостями, що відрізняють їх від інших природних ресурсів — землі, надр, лісів. Усім видам запасів води притаманна висока динамічність і взаємозв'язок, що пояснюється об'єктивними процесами кругообігу води в природі. Завдяки цим властивостям існує можливість багаторазового і багатоцільового використання певних обсягів водних ресурсів, що розкриває шляхи раціонального використання води.

вихід

Слайд 7

Земля…

вихід

Земля… вихід

Слайд 8

Надра землі…

вихід

Надра землі… вихід

Слайд 9

Ліси…

вихід

Ліси… вихід

Слайд 10

Головна функція водних ресурсів, як виробничої інфраструктури, полягає в тому, що

Головна функція водних ресурсів, як виробничої інфраструктури, полягає в тому, що в
в результаті надання послуг специфічного виду, вона забезпечує безперервність обороту всіх форм і частин суспільного продукту, охоплюючи всі стадії, починаючи від стадії виробництва до споживання, сприяє нормальному функціонуванню промисловості, будівництва, сільського господарства, інших видів діяльності. Водні ресурси, як виробнича інфраструктура, не створюють ні предметів праці, ні продуктів споживання, лише створюють сприятливі умови для розвитку матеріального виробництва. Праця, що реалізується в таких умовах, є продуктивною і має суспільно необхідний характер, а діяльність, що пов'язана з виробничим обслуговуванням галузей народного господарства, збільшує вартісне значення сукупного продукту і національного доходу.

вихід

Слайд 11

Функціональне призначення водних ресурсів як соціальної інфраструктури пов'язано із створенням соціальних умов

Функціональне призначення водних ресурсів як соціальної інфраструктури пов'язано із створенням соціальних умов
для життєдіяльності людей в результаті задоволення потреб у воді з метою підвищення рівня життя. Як соціальна інфраструктура водні ресурси непрямим чином (побічно) впливають на процес матеріального виробництва, створюють важливі умови для розширеного відтворення, зростання продуктивності праці.

вихід

Слайд 12

Екологічні проблеми

Виснаження В.р. в результаті втрати їх якості є більшою загрозою ніж

Екологічні проблеми Виснаження В.р. в результаті втрати їх якості є більшою загрозою
їх кількісне виснаження (1 м³ неочищених стічних вод забруднює і робить непридатними 40-50 м³ природної річкової води).
Забруднення багатьох водних об'єктів суші (особливо в країнах Західної Європи і Північної Америки) і вод Світового океану досягло небезпечного рівня. Щорічно в океан потрапляє (млн т): 0,2 — 0,5 отрутохімікатів; 0,1 — хлорорганічних пестицидів; 5 — 11 — нафти і інших вуглеводнів; 10 — хімічних добрив; 6 — фосфорних сполук; 0,004 — ртуті; 0,2 — свинцю; 0,0005 — кадмію; 0,38 — міді; 0,44 — марганцю; 0,37 — цинку; 1000 — твердих відходів; 6,5 — 50 — твердого сміття; 6,4 — пластмас. У Північній Атлантиці нафтова плівка займає 2 — 3% площі. Найбільш забруднені нафтою Північне і Карибське моря, Перська затока, а також прилеглі до Африки і Америки ділянки, де здійснюється її перевезення танкерним флотом.

вихід

Имя файла: Водные-ресурсы-.pptx
Количество просмотров: 130
Количество скачиваний: 0