що підтвердили такі широкомасштабні багатоцентрові багаторічні дослідження як ALADIN (Alpha-Lipoic Acid in Diabetic Neuropathy) та DEKAN (Deutsche Kardiale Autonome Neuropathie).
Так в ході ALADIN Study (1995) було доведено високу клінічну безпеку АЛК і визначена ефективна доза — 600 мг/добу. Було показано достовірний регрес основних симптомів ДПН після 3-тижневого курсу в/в введення АЛК. Оцінку ефективності терапії полінейропатії в цьому дослідженні проводили з використанням показника NSS — шкали симптомів нейропатії. Це дає змогу оцінити суб’єктивні відчуття пацієнтів в балах.
1995 - 2002
ALADIN (n=328) 3 тижні в/в
ALADIN (n=65)
ALADIN (n=508) 3 тижні в/в + 6 міс. per os
DEKAN (n=73) 4 міс. per os
ORPIL (n=24) 3 тижні per os
Є також повідомлення про ефективність препаратів АЛК при лікуванні нейропатичних трофічних виразок нижніх кінцівок у хворих на цукровий діабет (В.М. Скібун, 2003; Ю. Маркевич, 1998; І. Гур’єва, 1999).
З’явились також дані про профілактичне використання АЛК при діабетичній ретинопатії.
Скоріш за все, і клінічний досвід це підтверджує, курсовим лікуванням повністю чи на тривалий строк пригнітити оксидативний стрес неможливо. Саме тому останнім часом з’являється все більше даних про доцільність тривалого використання АЛК з профілактичною та лікувальною метою. Мінімальна ефективна доза – 600 мг/добу. Основний ефект спостерігається від внутрішньовенного введення АЛК.
ІСТОРІЯ ДОСЛІДЖЕНЬ АЛЬФА-ЛІПОЄВОЇ КИСЛОТИ