ЕҚБ балаларды тілге оқытудың ғылыми – әдістемелік негіздері

Содержание

Слайд 3

Сабақтың тақырыбы: Сауат ашудың әліппе кезеңі. Ө дыбысы мен әрпі
Сабақтың

Сабақтың тақырыбы: Сауат ашудың әліппе кезеңі. Ө дыбысы мен әрпі Сабақтың мақсаты:
мақсаты: Оқушыларға тереңінен түсіндіре білу.
Білімділік: Оқушыларға ө дыбысы мен әрпін таныту. Ө дыбысын сөз ішінен ажырата білу,жуан-жіңішкелігін айыра білуге үйрету.
Дамытушылығы: Ө дыбысы мен әрпін оқыту арқылы оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттерін, танымдық іс-әрекеттерін, шығармашылығын, сөздік қорларын дамыту.

Слайд 5

Тәрбиелік: Қоршаған ортамен ізгілік қарым-қатынасын қалыптастыру, дүниетанымын кеңейту, ұқыптыллыққа,сауаттылыққа, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.

Тәрбиелік: Қоршаған ортамен ізгілік қарым-қатынасын қалыптастыру, дүниетанымын кеңейту, ұқыптыллыққа,сауаттылыққа, табиғатты қорғауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Саяхат сабағы
Сабақтың әдісі: Сөздік,көрнекілік,танымдық,практикалық
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер,слайдтар

Слайд 6

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі.
1. Психологиялық дайындық .Шаттық шеңбері
Қуанамын менде,
Қуанасын сенде,
Қарсы алайық,

Сабақтың барысы: І Ұйымдастыру кезеңі. 1. Психологиялық дайындық .Шаттық шеңбері Қуанамын менде,
достарым!
Келді қонақтар бізге.
Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше өтпекші, себебі бізге қонақтар келіп отыр. Қош келіпсіздер! Бүгінгі сабағымызда орманға саяхат жасаймыз. Ормандағы ағаштарды аралап, таза ауамен дем алып, неше түрлі аң-құстармен кездесеміз. Алақай не деген керемет! (Орманның суретті, құстардын дауысы естіледі).

Слайд 7

Балалар, орманда адасып кетпей бірлесіп жұмыс істейік, әртапсырмаларды мұқият тыңдап, білімімізді арттырайық.

Балалар, орманда адасып кетпей бірлесіп жұмыс істейік, әртапсырмаларды мұқият тыңдап, білімімізді арттырайық.
(Сапарларын сәтті болсын!).
Орманда нелер өседі?
Ағаштар,өсімдіктер,гүлдер өседі.
Өте жақсы. Ағаш түрлерін айтып өтейік (қайын, қарағай, терек, емен суреті).
Тапсырмалар: жапырақта жазылған.

Слайд 8

5. Дыбыстық талдау жасайды.Сөздерді буынға бөлу.  Жақсы. Ал орманды әрі

5. Дыбыстық талдау жасайды.Сөздерді буынға бөлу.  Жақсы. Ал орманды әрі қарай
қарай аралайық (Орманда әліппе оқып отырған аңдар суретті). Ормандағы аңдардың балаларыда “Мектептеріне” жиналып “Орман әліппесін” оқымақшы екен. Ал, қане біз де әліппемізді ашайық ( 88 бет). 6. “Мұз айдыны” мәтінін оқыту(88 бет). III. Жаңа сабақ

Слайд 9

7. Ал,енді аңдармен бірге қаншама тапсырмалар орындадық, әрі карай орман ішін аралайық.

7. Ал,енді аңдармен бірге қаншама тапсырмалар орындадық, әрі карай орман ішін аралайық.
Орман емшісі не деп ойлайсындар? (Тоқылдақтын суретті). Неге тоқылдақ орман емшісі деп ойлайсындар?

Слайд 10

Тоқылдақ бізге өзінін тапсырмасын дайындап келіпті.  Жұмбақты шешу 8. Суретпен жұмыс

Тоқылдақ бізге өзінін тапсырмасын дайындап келіпті. Жұмбақты шешу 8. Суретпен жұмыс

Слайд 12

Дыбыстық талдау, сөйлем құрау 9. Сергіту сәті. 10. Дәптермен жұмыс. ( Тік отыру

Дыбыстық талдау, сөйлем құрау 9. Сергіту сәті. 10. Дәптермен жұмыс. ( Тік
үлгісі). IV. Бекіту 11.Қасқырдың тапсырмасы  Сөздік диктант V. Сабақтың қортынды кезеңі:  Бүгінгі сабақта қайда бардық

Слайд 13

Бүгінгі сабақта қайда бардық?  Ұнады ма?  Нелермен кездестік?  Бүгінгі сабаққа ризамыз ба? 

Бүгінгі сабақта қайда бардық?  Ұнады ма?  Нелермен кездестік?  Бүгінгі
Мен де ризамын. Ризамын бүгінге, 
Имя файла: ЕҚБ-балаларды-тілге-оқытудың-ғылыми-–-әдістемелік-негіздері.pptx
Количество просмотров: 41
Количество скачиваний: 0