Спадкові хвороби

Слайд 2

ФЕНІЛКЕТУНОРІЯ

Фенілкетонурія  — спадкова хвороба, яка зумовлена дефектом гена ферментуфенілаланінгідроксилази, що знаходиться на довгому

ФЕНІЛКЕТУНОРІЯ Фенілкетонурія — спадкова хвороба, яка зумовлена дефектом гена ферментуфенілаланінгідроксилази, що знаходиться
плечі 12 хромосоми (12q 22-24). Діти, народжені з фенілкетонурією, не здатні метаболізувати фенілаланін (частина протеїну), який через це накопичується в крові. Така ненормальна висока кількість фенілаланіну перешкоджає нормальному розвитку мозку. За умови відсутності лікування, призводить до розумової відсталості. Спадкове захворювання ,яке характеризується головним чином ураженням нервової системи.

Слайд 3

Вчені, провівши нескінченну кількість лабораторних досліджень, встановили основного винуватця захворювання і визначили,

Вчені, провівши нескінченну кількість лабораторних досліджень, встановили основного винуватця захворювання і визначили,
що причини фенілкетонурії базуються на надлишку в організмі амінокислоти фенілаланін. З цією амінокислотою ми зустрічаємося щодня, поглинаючи їжу. Особливо багато її в м'ясі та молочних продуктах. Без фенілаланіну неможливе будівництво білкових клітин і утворення тирозину, вихідного елемента, що бере участь у виробленні гормонів центральної і периферичної нервової системи.
Здавалося б, настільки важлива амінокислота не може бути зайвою, але практика боротьби із захворюванням показала, що саме надлишок фенілаланіну і передається спадково. Він і стає причиною виникнення хвороби. Амінокислота нестримно скупчується в тканинах, сироватці крові та органах. Збільшуються і токсичні для організму продукти обміну фенілаланіну.

Слайд 4

МУКОПОЛІСАХАРИДОЗ

Мукополісахаридоз - це комплекс генетично детермінованих патологій, що має єдині патогенетичні

МУКОПОЛІСАХАРИДОЗ Мукополісахаридоз - це комплекс генетично детермінованих патологій, що має єдині патогенетичні
механізми розвитку, які полягають в неповному руйнуванні та накопиченні мукополісахаридів. Клінічна картина мукополісахаридозу формується в залежності від ураження структури, в якій накопичується надлишкова кількість глюкозаміногліканів. Найбільш часто зустрічається мукополісахаридоз у дітей і науково доведеним є факт передачі патологічного гена у спадок.  Дана патологія є надзвичайно рідкісною, однак увага дослідників прикута до проблеми пошуку ефективного методу її лікування, так як рівень летальності від мукополісахаридозу дуже високий. 
Имя файла: Спадкові-хвороби.pptx
Количество просмотров: 18
Количество скачиваний: 0