Слайд 2
Для кожної людини Батьківщина починається з рідної домівки, рідної оселі. А як
допомогти нашим маленьким громадянам відчути тепло домашнього вогнища, рідної оселі, вулиці, де проходить дитинство, усього того, що викликає в дорослого при згадці про нього тривожний щем у серці, - м’яко, не перетискуючи, без моралізувань і повчань? Як навчити наших дітей любити Батьківщину? Як наповнити абстрактні для них поняття живим, конкретним змістом? Як запалити вогник, щоб згодом він перетворився у незгасаючу любов до Вітчизни? Ось майже повний перелік тих питань, на які ми намагаємося дати відповідь на заняттях з національно-патріотичного виховання у нашому дитячому садочку.
Слайд 3У формуванні основ громадянських почуттів важливим є пізнання дитиною своєї сім’ї, батьків,
свого роду. Вже змалечку вона має осягнути родинні відносини (батько-діти), знати імена матері і батька, дідусів, бабусь, сестер, братів, інших членів родини, які піклуються про неї. Вихователі ознайомлюють дітей з правилами шанобливого ставлення до рідних: як треба вітатися з ними, дякувати, звертатися з проханням, відгукуватися на прохання, допомагати дорослим у хатній роботі, у підготовці до родинних свят. Діти середнього і старшого віку вже усвідомлюють, що сім’я об’єднує найближчих людей, які дбають один про одного, цікавляться справами, разом пораються вдома, лікують, доглядають, коли хтось захворів.
Слайд 4Про всі ці речі малята дізнаються саме на заняттях. Ми вчимо дітей
всією душею відчувати любов до найближчих, найдорожчих людей. Ми вчимо дітей любити Батьківщину. І допомагає нам у цьому наша щирість, правдивість, особистий приклад.
Слайд 5Важливою умовою формування патріотичних почуттів дітей є тісний взаємозв’язок з усною народною
творчістю, а саме: творами дитячої художньої літератури, народними іграми, віршами і піснями, театралізованою діяльністю, народним побутом.
Слайд 6
Батьки кожен раз є активними учасниками всіх освітньо - виховних заходів у
садочку. Вони показують приклад доброго, турботливого ставлення один до одного, поважного відношення до родини, рідного краю, Батьківщини. Виховний вплив батьків на дітей постійний. Вони впливають навіть тоді, коли нічого не роблять спеціально – просто своїми вчинками, прикладом, висловлюваннями тощо. Наслідуючи батьків, як найближчих і найбільш авторитетних людей, дитина засвоює норми поведінки, ставлення до природи , до людей,що оточують, до рідного міста. При правильній позиції батьків, втілення патріотичних почуттів відбувається непомітно, але ефективно.
Слайд 8АЦЕ
Ознайомлення з найближчим оточенням (дитячим садком, селом, вулицею, працею дорослих) здійснюється через
правильно організовану роботу вихователів. Цей шлях, якщо не єдиний, то принаймні один із найправильніших у формуванні усвідомленого ставлення до навколишнього, розуміння дитиною взаємин людини і суспільства.
Формування основ національної свідомості вихованців відбувається через знайомство з державною і національною символікою України, через заняття з народознавства, через збереження пам’яті і шанобливого ставлення до героїв війни, до пам’яті про тих, хто загинув, захищаючи Вітчизну.