Портфоліо Вихователя

Содержание

Слайд 2

Познайомимось Я, Сусліна Людмила Євгенівна, вихователь Черевківського ДНЗ “Струмочок ” Миргородської РДА. Закінчила Слов'янський

Познайомимось Я, Сусліна Людмила Євгенівна, вихователь Черевківського ДНЗ “Струмочок ” Миргородської РДА.
державний педагогічний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Дошкільне виховання», та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти,організатора дошкільної освіти,практичного психолога, викладача дошкільної педагогіки та психології. Спеціаліст першої кваліфікаційної категорії. Стаж роботи за фахом понад 25 років.

Слайд 3

Цікавлюся психологією, арт – терапією, новими напрямками у розвитку педагогіки, психології. Приймаю

Цікавлюся психологією, арт – терапією, новими напрямками у розвитку педагогіки, психології. Приймаю
участь у вебінарах, інтенсивах з -психології , -арт- терапіі, -розвитку навичок уважності , -навичок 4К (креативність, комунікабельність, критичне мислення, командна робота) -«Вчитель майбутнього» на освітній платформі «ADLAB», - Освіта України , вебінари Катерини Крутій, доктора педагогічних наук, професора кафедри дошкільної та початкової освіти вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. - приймаю участь у роботі районних оперативно методичних нарад та семінарах. Що підтверджено сертифікатами по цим напрямкам роботи.

Слайд 4

Нагороджена грамотами: -Миргородської районної державної адміністрації. Відділ освіти - Черевківської сільської ради -Куйбишевської районної в

Нагороджена грамотами: -Миргородської районної державної адміністрації. Відділ освіти - Черевківської сільської ради
м .Доненецьку ради. Віддділ освіти

Слайд 5

Мої здобутки

Мої здобутки

Слайд 6

Не поспішайте. Кожен бутон розпускається свого часу. Не змушуйте бутон ставати квіткою. Не відгинайте пелюстки. Вони ніжні, ви

Не поспішайте. Кожен бутон розпускається свого часу. Не змушуйте бутон ставати квіткою.
пораните їх. Зачекайте і вони розкриються самі. Шрі Шанкар Дотримуюсь думки, що кожній дитині необхідно створити умови не тільки для раннього, а для своечасного сталого розвитку.

Щоб виростити квітку, не треба, і навіть небезпечно тягнути стеблинку із землі, необхідно її поливати, викохувати і бережливо ставитися до неї.

Слайд 7

Працюю над впровадженням методу проектів і маю ґрунтовний досвід з цього питання.

Працюю над впровадженням методу проектів і маю ґрунтовний досвід з цього питання.
Провідна педагогічна ідея досвіду впроваджується через реалізацію освітньої роботи згідно Базового компонента дошкільної освіти, освітні лінії : - «Дитина у соціумі»(Формування основ духовно – моральних якостей. Народознавство) - «Дитина у світі культури»(Світ мистецтва. Художньо – продуктивна діяльність)

Слайд 8

Використання методу проектів: Метод проектів актуальний і ефективний. Він дає дитині можливість експериментувати, аналізувати,

Використання методу проектів: Метод проектів актуальний і ефективний. Він дає дитині можливість
синтезувати отримані знання, розвивати творчі здібності , комунікативні навички та критичне мислення. Метод проектів використовується в роботі з дітьми, починаючи з молодшого дошкільного віку. Він дозволяє визначити завдання навчання, сформувати передумови навчальних , дослідницьких, пізнавальних умінь і навичок відповідно до основних ліній розвитку.

Слайд 9

Досвід роботи базується на методі проектів та будується на принципі взаємодії всіх учасників

Досвід роботи базується на методі проектів та будується на принципі взаємодії всіх
освітнього процесу ( педагогів, дітей, батьків). Під час спілкуання з навклишнім середовищем (людьми, природою, національними символами та оберегами, старовинними речами тощо ), та практичної діяльності, заради досягнення поставленої мети - формування, розширення і узагальнення знань дітей про родину, рідний край, забезпечити умови духовного, морального, естетичного та патріотичного розвитку дошкільнят. Впроваджено пізнавально – розважальний проект «Черевки - своєрідна квітка у віночку українських традицій», зібрано методичний і практичний матеріал для роботи вихователів з дітьми по темі «Родина», розроблено алгоритми дій дорослих та дітей на різних єтапах освоєння проектування.

Слайд 10

Проект розрахований на календарний рік. Кожен етап має інформаційний зміст щодо цілісного

Проект розрахований на календарний рік. Кожен етап має інформаційний зміст щодо цілісного
бачення дитиною себе як громадянина України, жителя Полтавської області, Миргородського району. Ознайомлює із рідним селом, родиною, культурною спадщиною. Важливою складовою є залучення батьків до проекту на різних його етапах. Це дозволяє зблизити дітей з їх родичами, розширити знання про професії батьків, правила ведіння господарства, родинним укладом життя, обов’язками членів родини. Діти знайомляться із своїм родом, родинними зв’язками, разом із батьками створюють родинне дерево і презентують його. Велику роль відіграє в становленні особистості і знайомство із оберегами, ремеслами, фольклором, культурою свого регіону, а календарні і обрядові свята допомагають дитині у веселій ігровій формі вивчати своє коріння, долучатися до пізнання загально людських цінностей.

Слайд 11

Складові проекту: Перший етап . Національна ідентифікація. Держава і державні символи, мова. Другий етап.

Складові проекту: Перший етап . Національна ідентифікація. Держава і державні символи, мова.
Ми живемо на Полтавщині(географічне розташування,природне середовище, рослинний та тваринний світ). Третій етап. Знайомство із Миргородом. Четвертий етап. Моє рідне село. Культура,духовність побут, ремесла. Важливі, історичні і просто цікаві місця. П’ятий етап. Моя родина. Родинне дерево. Шостий етап. Обереги (рослини, предмети, одяг) Сьомий етап. Свята календарні та обрядові (сезонно).

Слайд 12

Наприкінці кожного етапу проекту створюється міні проект, презентація, газета колективна робота, інсталяція

Наприкінці кожного етапу проекту створюється міні проект, презентація, газета колективна робота, інсталяція
або проводиться святковий захід за пройденою темою. Така робота дає змогу розвивати у дитини креативність, критичне мислення, комунікабельність, вміння працювати у колективі.

Слайд 13

Мета проекту: - розширити і узагальнити знання дітей про родину, - рідний край, - забезпечити

Мета проекту: - розширити і узагальнити знання дітей про родину, - рідний
умови духовного, морального, естетичного та патріотичного розвитку дошкільнят.

Слайд 14

Стратегічні принципи роботи педагога: - Принцип поєднання національного та загальнолюдського у вихованні. - Працюємо

Стратегічні принципи роботи педагога: - Принцип поєднання національного та загальнолюдського у вихованні.
разом - педагоги – батьки - діти. - Поважаємо, зберігаємо минуле, будуємо, створюємо сьогодення та майбутнє. - Принцип систематичності і неперервності виховання.

Слайд 15

Напрямки роботи педагога: - використання сімейних традицій; - народних свят ; - впровадження інтерактивних форм

Напрямки роботи педагога: - використання сімейних традицій; - народних свят ; -
роботи з батьками; - формування почуття родини; - знайомство з рідним краєм; - використання народних традицій та музично-ігрового фольклору в роботі з дітьми.

Слайд 17

Результативность роботи У більшості дітей з’являється чітке розуміння причинно-наслідкових родинних зв’язків . Діти

Результативность роботи У більшості дітей з’являється чітке розуміння причинно-наслідкових родинних зв’язків .
можуть пояснити хто ким є один одному у родині. У дітей сформується ціннісне ставлення до держави,її символів. Повага до традицій та історії рідного краю. Зібрано методичний і практичний матеріал для роботи вихователів з дітьми по темі «Черевки - своєрідна квітка у віночку українських традицій». Розроблено алгоритми дій дорослих та дітей на різних єтапах реалізації проекту. Приймають участь 14 дітей різновікової групи віком від 2 .6 до 6 років Діти реалізовують проект використовуючи найпростіші методи спостережень, подорожей, спілкування із оточуючими, узагальнюють результати своїх спостережень та міркувань у вигляді малюнків , аплікацій, міні проектів, колективних робіт, інсталяцій, коротеньких оповідань про свої враження від подорожей, екскурсій, нових знайомств та спілкування з природою. Вихователь - головна дійова особа в здійсненні проекту, але важливу роль відіграють і батьки і самі діти. Важливо встановити дружні, партнерські стосунки саме із дітьми! Дослухатись до їхніх бажань, прагнень, інтересів, що принесе вагомі результати роботи

Слайд 18

Порівнювальний аналіз успішності оволодіння темою. На діаграмі видно зростання успішності оволодіння темою.

Порівнювальний аналіз успішності оволодіння темою. На діаграмі видно зростання успішності оволодіння темою.
Це свідчить про правильність та ефективність обраних методів та прийомів, що дало можливість отримати високий результат.

Слайд 19

Досвід педагога оформлений у вигляді творчої роботи - проекту Зміст 1. Анотація. 2.Обґрунтованість проблеми формування

Досвід педагога оформлений у вигляді творчої роботи - проекту Зміст 1. Анотація.
духовно-морального виховання дітей . 3. Зміст проекту «Черевки - своєрідна квітка у віночку українських традицій». 3.1. Фольклорні скарби українського народу – шлях до розвитку особистості. 3.2. Народні традиції та музично-ігровий фольклор. 3.3. Інтерактивні форми роботи з батьками вихованців. 3.4. Формуємо почуття Родини. Знайомство з містом, селом. Природне середовище рідного краю. 3.5. Гармонізація сімейних відносин у процесі сумісних заходів. 4. Додаток. 4.1. Сценарії свят . 4.2.Фотоматеріали. 4.3. Стаття Ольги Устименко в газеті «Прапор перемоги» №36 від 6вересня 2019року «Богом поціловані Черевки». 4.4. Презентація.

Слайд 20

Разом із дітьми ми багато подорожуємо селом, знайомимось із жителями, інфраструктурою. Кожна

Разом із дітьми ми багато подорожуємо селом, знайомимось із жителями, інфраструктурою. Кожна
подорож це не просто піший перехід, це соціалізація дитини, знайомство з оточуючим світом і правилами взаємодії у ньому. Таке спілкування із світом наближує дитину до розуміння і усвідомлення свого місця і значущості у суспільному житті, у житті своєї родини. А свята, розваги, сумісна праця із родинами вихованців, участь батьків у житті садочка дає можливість зближення , взаєморозуміння між усіма учасниками виховного процесу. Важливою складовою діяльності дитини є мотивація і чітке усвідомлення де і навіщо їй знадобляться певні знання або досвід. Виховуючи дбайливе ставлення , увагу до близьких, до кожного свята,а іноді просто без нагоди необхідно виготовляти поробки, листівки, малюнки, аплікацію дарувати близьким своє тепло і повагу

Слайд 21

Додаток: цікавинки, подорожі, експеременти, досліди, взаємодія із батьками, наше село, природа рідного краю,

Додаток: цікавинки, подорожі, експеременти, досліди, взаємодія із батьками, наше село, природа рідного краю, духовність.
духовність.

Слайд 22

Родинне дерево.(відкритий показ, презентація досвіду роботи)

Родинне дерево.(відкритий показ, презентація досвіду роботи)

Слайд 23

Наші сезонні проекти

Наші сезонні проекти

Слайд 25

Подорожуємо селом

Подорожуємо селом

Слайд 26

Духовне виховання. Дзвони кличуть нас у храм

Духовне виховання. Дзвони кличуть нас у храм

Слайд 27

Біля криниці чудово не тільки гуляти. Тут створені умови для ознайомлення із

Біля криниці чудово не тільки гуляти. Тут створені умови для ознайомлення із старовинними речами(народознавство, традиції)
старовинними речами(народознавство, традиції)

Слайд 28

Спортивно – розважальне свято за участі батьків “ Піратські забави ”

Спортивно – розважальне свято за участі батьків “ Піратські забави ”

Слайд 30

Наш “ Струмочок ” веселий садочок

Наш “ Струмочок ” веселий садочок

Слайд 31

Досліди

Досліди

Слайд 32

Активна , дослідницька прогулянка - екскурсія

Активна , дослідницька прогулянка - екскурсія