Обсерваторiя Рок де Лос Мучачос

Слайд 2

Географічне положення

Вища точка острова - гора Рок-де-лос-Мучачос заввишки 2423 м над рівнем

Географічне положення Вища точка острова - гора Рок-де-лос-Мучачос заввишки 2423 м над
моря, на якій розташована астрофізична обсерваторія.

Пальма — острів на заході архіпелагу Канарські острови (площа 708 км²).

Слайд 3

Чому Ла-Пальма?

1. Стабільність стану атмосфери. Перша умова, необхідна для спостережень, - відсутність

Чому Ла-Пальма? 1. Стабільність стану атмосфери. Перша умова, необхідна для спостережень, -
хмар. Метеорологи люблять говорити, що небо Ла-Пальми шарувате - вплив пасатів сприяє тому, що хмари зосереджуються нижче, ніж розташовується Обсерваторія.
2. Темне небо. Острівне положення Ла-Пальми, оточеної Атлантичним океаном, сприяє відсутності джерел "світлового забруднення". Інший корисний чинник - відсутність на території острова великих міст. Проте ще більше значення має Закон про небо, що діє впродовж майже 20 років. Текст закону, прийнятого в 1988 р., наділяє Інститут астрофізики Канарських островів правами контролювати зовнішнє вуличне освітлення, а також джерела радіоелектронного і атмосферного забруднення. Специфічний жовтуватий колір нічного освітлення пояснюється дією цього закону, що зачіпає лише Ла-Пальму.
3. Чисте повітря. На острові Ла-Пальма немає підприємств, що серйозно забруднюють атмосферу. Трохи забруднене повітря - наслідок кільцевого руху транспорту і роботи енергетичних підстанцій - легко переміщається пасатами. Закон про небо забороняє цивільні перельоти, що потрапляють у поле зору телескопів Обсерваторії, - також щоб уникнути забруднення.

Слайд 4

Великий канарський телескоп

Країни-учасниці: Іспанія, США, Мексика.
У перспективі безперервного руху науки вперед цей

Великий канарський телескоп Країни-учасниці: Іспанія, США, Мексика. У перспективі безперервного руху науки
телескоп, як то кажуть, займатиме одне з найважливіших місць в розвитку світової астрофізики. Його основне дзеркало, що складається з 36 шестикутних сегментів, складає в діаметрі 10,4м. У 2007 почалася експлуатація цього телескопу, що вважається найбільшим на планеті.

Слайд 5

Телескоп Вільяма Гершеля

Країни-учасниці: Великобританія, Нідерланди, Іспанія
Цей ветеран астрофізики Ла-Пальми вніс, ймовірно, найбільший

Телескоп Вільяма Гершеля Країни-учасниці: Великобританія, Нідерланди, Іспанія Цей ветеран астрофізики Ла-Пальми вніс,
вклад до розвитку науки. Більшість найвідоміших відкриттів цієї обсерваторії були зроблені з використанням неймовірно високої якості оптики його дзеркала діаметром 4,2 м. Телескоп Вільяма Гершеля став першим телескопом, який використовувався для знаходження доказів існування чорних дір в нашій Галактиці, карликових зірок, а також природи походження загадкових спалахів гамма-променів.

Слайд 6

Ліверпульський телескоп

Країни-учасниці: Великобританія
Це один з найбільш нових телескопів Обсерваторії Рок-де-лос-Мучачос, що відбивається

Ліверпульський телескоп Країни-учасниці: Великобританія Це один з найбільш нових телескопів Обсерваторії Рок-де-лос-Мучачос,
на особливостях його креслень. Встановлений в 2002 р., він є знаменитим у світі телескопом-роботом. Астрофізики, що працюють з цим телескопом, управляють ним із Сполученого Королівства, задаючи координати, на які телескоп має бути наведений щоночі, і отримуючи наступного дня інформацію. Окрім великої наукової програми, цей телескоп служить освітнім цілям.