Рак спинного мозку

Содержание

Слайд 2

Пухлина спинного мозку - це гетерогенна група різних внутрішньохребтових  новоутворень, доброякісних або

Пухлина спинного мозку - це гетерогенна група різних внутрішньохребтових новоутворень, доброякісних або
злоякісних, що виникають внаслідок запуску процесу аномального неконтрольованого ділення клітин, які в минулому були нормальними складовими самої тканини мозку, лімфатичної тканини, кровоносних судин мозку, спинномозкових нервів, мозкових оболонок, хребців, або виникають внаслідок метастазування первинної пухлини, що знаходиться в іншому органі.

Слайд 3

Класифікація пухлин спинного мозку
За своїм розташуванням та походженням пухлини спинного мозку

Класифікація пухлин спинного мозку За своїм розташуванням та походженням пухлини спинного мозку
діляться на:
Екстрадуральні пухлини спинного мозку - найбільш злоякісні. Вони швидко ростуть, руйнуючи хребетний стовп. При цьому самі пухлини ростуть або з тіла хребця, або з тканин твердої мозкової оболонки. Ці пухлини становлять 55 % усіх пухлин спинного мозку.
Інтрадуральні - екстрамедуллярні пухлини спинного мозку. Вони знаходяться під твердою мозковою оболонкою (40%). Найчастіше це нейрофіброми та менінгіоми.
Інтрамедуллярні пухлини спинного мозку - вони знаходяться у самій речовині спинного мозку (становлять близько 5 % від усіх пухлин спинного мозку).

Слайд 4

Причини раку спинного мозку
Серед причин виникнення пухлин виділяють насамперед генетичну спадковість

Причини раку спинного мозку Серед причин виникнення пухлин виділяють насамперед генетичну спадковість
і наявність лімфоми, лейкозу. До факторів ризику утворення ракових процесів в спинному мозку відносять: вплив канцерогенних речовин, нейрофіброматоз 2 типу, хвороба Гіппеля-Ландау. Так само факторами ризику виникнення пухлини спинного мозку може бути сонячна радіація, куріння і вплив хімічних сполук.

Слайд 5

Симптоми раку спинного мозку
біль у спині, загострюється в положенні лежачи;
загальна слабкість;
м'язові спазми;
втрату

Симптоми раку спинного мозку біль у спині, загострюється в положенні лежачи; загальна
чутливості або слабкість в м'язах, особливо в нижніх кінцівках;
проблеми при ходьбі, падіння;
зменшення чутливості до болю, температур;
втрату функціонування кишечника або сечового міхура;
параліч в кінцівках, який може виникати в різних місцях і бути різного ступеня тяжкості в залежності від того, де локалізована ракова пухлина і на яку частину спинного мозку вона діє негативно;
сколіоз або інші порушення постави, що виникли в результаті великої доброякісної пухлини спини.

Слайд 6

Діагностика пухлин спинного мозку
Неврологічне дослідження, полягає в огляді хворого, перевірці рефлексів

Діагностика пухлин спинного мозку Неврологічне дослідження, полягає в огляді хворого, перевірці рефлексів
- усі напевно прекрасно знають, це постукування молоточком, огляді очей, їх рухові, форми й реакції зіниць, проведенні деяких проб на стійкість хворого в положенні стоячи - проба Ромберга.
Рентгенографія хребта. Метод дозволяє виявити руйнування хребців, зміну та зсув їх структур. Для діагностики пухлин спинного мозку також застосовується такий метод рентгенографії, як мієлографія - метод, який полягає у введенні в підпавутинний простір спинного мозку контрастної речовини (наприклад, повітря) і проведенні рентгенографії.
Комп'ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія - на сьогоднішній день є одними з найсучасніших методів діагностики. Метод комп'ютерної томографії полягає в пошаровій рентгенографії.

Слайд 7

ЛІКУВАННЯ
Консервативне лікування – проводиться для зняття симптомів пухлини, зменшення її тиску на

ЛІКУВАННЯ Консервативне лікування – проводиться для зняття симптомів пухлини, зменшення її тиску
спинний мозок.
Глюкокортикостероїди (преднізолон) - знімають набряк тканини спинного мозку і знижують симптоматику.
Нестероїдні протизапальні засоби (НПВС - наприклад, кетонал) - купуют больовий синдром.
Наркотичні анальгетики (морфін, омнопон) - зменшують больовий синдром.
Хіміотерапія застосовується для багатьох видів ракових пухлин. Однак вона не є найкращим методом для лікування пухлин спинного мозку. У деяких випадках хіміотерапія може допомогти, так само її можуть призначити в поєднанні з променевим методом лікування.

Слайд 8

Променевої метод застосовується після операції, щоб усунути залишки тканин, які не

Променевої метод застосовується після операції, щоб усунути залишки тканин, які не можна
можна видалити за допомогою операції, або знищити неоперабельну пухлина. Метод променевої терапії застосовують при метастазуючих пухлинах і полегшення болю, а також, якщо оперативний метод досить ризиковий.
Оперативний метод. За допомогою даного методу пухлина видаляється повністю, якщо немає небезпеки зачепити навколишні нерви. Нові способи і інструменти дозволяють лікарям підібратися до пухлин, які раніше не можна було прооперувати. Сучасна техніка дозволяє розрізнити здорові тканини і уражені раковими клітинами. За допомогою електродів хірурги можуть досліджувати нерви під час операції, що дозволяє зменшити ризик зачепити близькі нерви. Так само лікарі можуть застосовувати ультразвуковий аспіратор, за допомогою якого можна зруйнувати пухлину ультразвуком і видалити непотрібні залишки тканин.