Слайд 2 Запліднення, вагітність і пологи з цілого ряду причин не завжди є
бажаними. Тому, на жаль, тисячі жінок, серед них є й такі, що завагітніли вперше, вдаються до аборту. А кожний аборт, як би вдало він не був виконаний, — серйозна загроза для здоров’я жінки.
Слайд 3Аборт — це не лише грубе, болісне оперативне втручання у перебіг вагітності, а
й часто — причина важких прогресуючих запальних процесів внутрішніх статевих органів, порушення функції яєчників, розвитку доброякісних і навіть злоякісних пухлин. Так, аборт у жінки віком до 24 років вдвічі збільшує ризик розвитку раку молочної залози й різних ускладнень при наступних вагітностях.
Слайд 4Одним з трагічних наслідків аборту є безплідність, яка спостерігається у 14% оперованих жінок.
Пошкодження
(перфорація або проколювання) матки й інших органів малого тазу належить до тяжких ускладнень аборту. В таких випадках необхідне негайне хірургічне втручання — ушивання, часткове або повне видалення матки чи іншого пошкодженого органу.
Слайд 5Розвиток запальних процесів у статевих органах після аборту виникає у 50% жінок, збільшується
ризик розвитку у них наступної позаматкової вагітності. Причини її полягають у тому, що запальні процеси часто призводять до звуження маткових труб, внаслідок чого яйцеклітина не може пройти через них, змушена прикріпитись і розвиватись у матковій трубі.
Слайд 6Запалення, а іноді й значна травматизація родових шляхів при аборті згодом можуть
стати причиною невиношування плоду, а також ускладнення пологів (слабка родова діяльність, кровотечі, прирощення плаценти тощо). Ці ускладнення завжди становлять певну загрозу життю і здоров’ю як матері, так і дитини.
Слайд 7Руйнування слизової оболонки матки при аборті -може призвести до порушення (а інколи
й до припинення) менструальних функцій, гормональної форми безпліддя, раннього клімаксу (у віці до 46 років).
При задавнених запальних процесах можуть з’явитися поліпи шийки або тіла матки, хронічні запалення придатків, які створюють фон для розвитку злоякісних пухлин.
Слайд 8Аборт - штучне переривання вагітності. Залежно від терміну проводять такі способи штучного
переривання вагітності:
медикаментозний аборт (0 - 8 тижнів)
міні - аборт (до 5 тижнів)
медичний аборт (6 - 12 тижнів)
сольовий аборт (після 16 тижнів)
Слайд 9Медикаментозний аборт- (Фармакологічний) - метод переривання вагітності на ранньому терміні за допомогою
спеціальних лікарських препаратів.
Міні-аборт - це метод переривання небажаної вагітності, що проводиться на ранніх термінах (до 7 тижнів), за допомогою вакуумного відсмоктування.
Слайд 11Медичний аборт - розширення і видалення на пізньому терміні вагітності.
Ця процедура займає
3 дні. Протягом перших двох днів розширюють шийку матки і дають жінці антиспазматичні препарати. На третій день жінка приймає медикамент, що провокує пологи. Після того, як пологи почалися, лікар робить УЗД, щоб визначити місцезнаходження ніг дитини. Захоплюючи ноги щипцями, лікар витягає дитину назовні, залишаючи всередині тільки голову. Потім, ножицями проробляє отвір у черепі і випускає вміст назовні. Череп руйнується і дитини витягують з матки повністю.
Слайд 14СОЛЬОВИЙ АБОРТ (сольових заливок) - аборт за допомогою отруєння сіллю. Цей метод
використовується після 16 -ти тижнів , коли достатня кількість рідини скупчується в мішках з водами плоду. Довга голка вставляється через живіт матері в мішок плода , і через неї впорскується розчин концентрованої солі. Дитина вдихає і ковтає сіль , отримуючи від її надлишку отруєння. Зовнішній шар шкіри спалюється корозійним ефектом солі. Для ніжної шкірки малюка це те ж саме , що вас занурити у ванну з розчином соляної кислоти , яка повільно , протягом години буде спалювати шкіру.
Слайд 15Так виглядає 19 -ти тижнева дитина після цього виду
Слайд 17УСКЛАДНЕННЯ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ АБОРТУ
В результаті аборту можуть виникнути багато ускладнення: біль в
низу живота, спазми, нудота, блювота і рідкий стілець. Незважаючи на те, що в більшості випадків серйозних наслідків не виникає, ускладнення можуть проявитися приблизно в одному з кожних 100 абортів на ранньому терміні. А також, в одному з кожних 50 абортів на пізньому терміні.